Admin Login





Captcha

 

 Tuesday, July 14, 2020
| Back |  Adhyaksh(a) Incumbency List




Sl.No. Name
Tenure
FromTo
Zilla Parishad, A & N Islands
1 Smti Jaya Prabha
01.10.199530.09.1996
2 Shri Mahananda Biswas
01.10.199630.09.1997
3 Smti Madhuri Giri
01.10.199730.09.1998
4 Shri K. Muthu
01.10.199830.09.1999
5 Shri Sushil Mondal
01.10.199930.09.2000
6 Smti Sovana Roy
11.10.200010.10.2001
7 Shri Vishal Jolly
11.10.200110.10.2002
8 Smti Minati Biswas
11.10.200210.10.2003
9 Shri R. Chidambaram
11.10.200310.10.2004
10 Shri R. Chidambaram
11.10.200410.10.2005
11 Smti Bernadet Soreng
11.10.200510.10.2006
12 Shri R. Chidambaram
11.10.200610.10.2007
13 Miss V.K Mariyam Bibi
11.10.200710.10.2008
Zilla Parishad, South Andaman
14 Miss V. K Mariyam Bibi
11.10.200810.10.2009
15 Miss V. K Mariyam Bibi
11.10.200910.10.2010
16 Smti G. Tamilarasi
11.10.201010.10.2011
17 Shri S.S Balakrishnan Nair
11.10.201110.10.2012
18 Smti Abala Samaddar
11.10.201210.10.2013
19 Miss V. K Mariyam Bibi
11.10.201310.10.2014
20 Miss V. K Mariyam Bibi
11.10.201410.10.2015
21 Smti Minati Biswas
11.10.201510.10.2016
22 Shri Jaydeep Kumar Dey
11.10.201610.10.2017
23 Smti Baby Fareeda
11.10.2017